Zabezpieczenie sprzętu AGD w transporcie

Może się wydawać, że przewożenie AGD jest dość prostym zadaniem: towar jest duży, producent opakowuje go najczęściej bardzo starannie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to regularna bryła – prosta do ułożenia na palecie oraz łatwa załadowania i rozładowania. Zwróćmy jednak uwagę na to, że istnieją odrębne przepisy dotyczące ubezpieczenia – i to już stawia AGD w nieco innej kategorii towarów.

Specyfika transportu towarów AGD

Żeby przewozić AGD, należy posiadać specjalne rozszerzenie polisy ubezpieczeniowej. Dlatego przedstawiamy ułatwienia przy transporcie – dobre rozwiązania, które pozwolą przewieźć towar w nienaruszonym stanie z punktu A do punku B. To mniej wydatków, stresu i duży wizerunkowy plus dla przewoźnika.

Ułożenie towaru w naczepie

Przewożenie większego AGD takiego jak pralki, lodówki czy zmywarki wydaje się dość proste, nie ma zbyt wielu możliwości ułożenia towaru w naczepie. Ustawiamy palety i zabezpieczamy towar taśmami. My polecamy dobre rozwiązanie, jakim są worki sztauerskie, nazywane też poduszkami powietrznymi. Możemy dzięki nim wypełnić przestrzeń między poszczególnymi urządzeniami ułożonymi na palecie, ale też między dachem naczepy a sprzętem. Worki sztauerskie amortyzują i zapobiegają przemieszczaniu towaru w naczepie, np. w czasie silnego hamowania pojazdu.

Zabezpieczenie wystających elementów oraz boków towaru

Nowe AGD całościowo zabezpieczone jest w specjalnymi formami styropianowymi oraz kartonami przygotowanymi na wymiar, dodatkowo zabezpieczone w folię termokurczliwą. Takie opakowanie jest mocnym gwarantem skutecznej ochrony podczas transportu, załadunku i rozładunku. Co, jeśli przewozimy towar powystawowy, z outletu lub po prostu bez oryginalnego zabezpieczania producenta? Wystające elementy, takie jak uchwyty możemy zabezpieczyć profilami piankowymi, które są elastyczne i można jest w łatwy sposób dopasować do kształtu danej części (wystarczy przyciąć nożykiem introligatorskim profil w dowolnym miejscu). Boki sprzętów można zabezpieczyć tak jak chroni się ładunki paletowe, czyli najprostszym, bardzo skutecznym i jednym z bardziej popularnych materiałów: kątownikami z tektury litej.

Jak zabezpieczać w transporcie małe AGD

Co jeśli transportujemy małe AGD? Wówczas na palecie jest więcej niż jeden czy dwa sprzęty. O jakich urządzeniach mowa? Ekspresy do kawy, roboty kuchenne, kuchenki mikrofalowe. Procedura jest oczywiście podobna, do ułożenia warstw na palecie możemy wykorzystać przekładki antypoślizgowe. W przypadku braku opakowań producenta bardzo polecamy opakowania naszego partnera firmy Sealed Air są to systemy wypełnień, które chronią produkt podczas transportu i są niezwykle estetyczne.

Zabezpieczenia transportowe w Logispak

Nasi eksperci doradzają firmom w wielu branżach, budując oferty na podstawie faktycznego zapotrzebowania. Zapytaj o skuteczne, ekologiczne i niezwykle wytrzymałe materiały zabezpieczające, które mają szanse wznieść poziom Twoich usług na nowy, wyższy poziom.