Zabezpieczanie ładunków niespaletyzowanych

Brak palety to jednocześnie wyzwanie i większe możliwości. Jeśli towar nie jest załadowany na palecie, na pewno potrzebuje innych zabezpieczeń na czas transportu. Co prawda sama paleta nie jest de facto środkiem ochronnym, jest bardziej nośnikiem, który służy do transportu, jednak jej cechą poboczną jest właśnie częściowo ochrona towaru. Na pewno paleta nieco determinuje kroki, jakie możemy podjąć, aby ochronić i przewieźć towar. Ładunek paletowy narzuca sposób ułożenia towaru w naczepie. Towar na palecie jest łatwiej piętrować, oczywiście jeśli właściwości towaru na to pozwalają. Brak palety może też pomóc lepiej wypełnić przestrzeń naczepy – tylko załadunek i rozładunek może być nieco bardziej skomplikowany i czasochłonny.

Naczepa auta – transport ładunków niespaletyzowanych

W samej naczepie pojazdu na pewno pomocne będą maty antypoślizgowe – są one używane nawet przy ładunkach paletowych, to niezwykle ważny element wyposażenia. Wiele firm zlecających transport wymaga ich w naczepie – w zależności od przewożonego towaru powinny one mieć różny kolor, parametrem wyróżniającym może być też grubość. Na przykład do przewożenia papieru w belach często zalecane jest używanie niebieskich mat.

Możemy wykorzystać też slip sheety, jest to zamiennik dla palety, który ma bardzo podobną nośność. Slip sheety „nie oddają” koloru towarowi jak maty antypoślizgowe – jest to na pewno ogromna zaleta tego zabezpieczenia. Chcesz upewnić się, czy Twój towar może być przewożony na slip sheetach? Zapytaj naszych ekspertów. Wolną przestrzeń możesz zabezpieczyć workami sztauerskimi. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku naczepy samochodu, ale również w transporcie kolejowym.

Zabezpieczanie ładunku w naczepie

Krawędzie warto zabezpieczyć kątownikami. Tu, jak w przypadku mat, jest to zabezpieczenie bardzo uniwersalne i powszechne. Szklane elementy, plastikowe wykończenia można zabezpieczyć profilami piankowymi. Są elastyczne i łatwo dopasować ich długość do konkretnych wymiarów. Można zabezpieczyć w ten sposób ramy okien, drzwi, inne wystające elementy, chroni to przed uszkodzeniem w czasie przewozu, ale również w czasie rozładunków i załadunków.

Zabezpieczenie poza naczepą – ładunki gabarytowe

Co jeśli nasz ładunek jest tak duży, że nie mieści się w naczepie tira z plandeką i musi być przewożony np. na platformie? Na pewno ważne jest użycie świetnej jakości taśm. W tej kwestii polecamy wiązarki Titan, które łatwo i szybko pozwolą zabezpieczyć nawet bardzo duże ładunki. Obsługa tych urządzeń jest niezwykle intuicyjna. Każdy magazyn doceni pracę z takim sprzętem. Przygotuj swoją firmę na różne możliwości. Nie trać szansy na ciekawe i dochodowe współprace tylko dlatego, że nie masz jeszcze procedur dotyczących ładunków innych niż paletowe. Poznaj najlepsze rozwiązania, zwracając się o ofertę do Logispak.