Worki sztauerskie – co musisz wiedzieć?

Wśród wielu zabezpieczeń ładunków worki sztauerskie brzmią wyjątkowo tajemnicze. Sztauowanie to nic innego jak zabezpieczanie i mocowanie ładunków na czas transportu. Doświadczeni pracownicy magazynu wiedzą, że w tym procesie liczy się wszystko: kolejność ładowania, rozmieszczenie towarów oraz wypełnienie wolnych przestrzeni. Worki służą właśnie do tego. I spełniają swoje zadanie znakomicie. A ponieważ występują w różnych wielkościach, sprawdzają się w wielu przypadkach i sytuacjach.

Rozmiary worków sztauerskich

Worki sztauerskie występują w różnych rozmiarach. Ich rozmiar powinien odpowiadać przestrzeni, którą chcemy wypełnić. Worki przy załadunku nie dotykają podłoża, ich umiejscowienie w wolnych przestrzeniach ma na celu amortyzację i unikanie przemieszczania się towaru w naczepie tira lub kontenera.

Worki sztauerskie w transporcie

Worki sztauerskie są wykorzystywane głównie w transporcie morskim. Wypełnione powietrzem pod ciśnieniem są lekkie, nie dociążają ładunku – to nie jest jedyna ich zaleta. Worki są też bardzo wytrzymałe. Towar w transporcie jest narażony na wiele oddziaływań i solidnie wykonane zabezpieczenia często decydują o tym, w jakim stanie ładunek dotrze na miejsce. Worków można używać też w naczepie tira i w wagonach kolejowych. Ze względu na ciśnienie nie są wykorzystywane w transporcie lotniczym.

Worki sztauerskie – niezbędne wyposażenie

Jedyne narzędzie jakiego potrzebujesz do napełniania worka sztauerskiego to inflator, który kupisz w pakiecie. Inflator jest uniwersalny i jednym można napełniać worki o różnych wielkościach. Napełnianie jest bardzo intuicyjne, wymaga kilku określonych ruchów. Szybkie napełnianie worków sztauerskich do załadunków to również oszczędność czasu i optymalizacja pracy w magazynie.

Worki sztauerskie – ekologia i oszczędność

Worki mogą być wykorzystywane wielorazowo. Po transporcie powietrze może być usunięte i – gdy będą znowu potrzebne – worki mogą być napełnione jeszcze raz. Dokładne instrukcje, jak umieścić worek i jak mocno powinien on być napompowany otrzymacie Państwo w instrukcji, którą dosyłamy mailowo przy zamówieniu. To plik PDF ze wskazówkami i opisanymi kolejnymi krokami postępowania. Instruktaż można przesłać do magazynu, wydrukować i mieć zawsze pod ręką, zanim technika napełniania nie zostanie wyćwiczona. W pliku PDF są zdjęcia, dzięki którym montaż jest dużo łatwiejszy.

Worki sztauerskie w Logispak


Dziś szereg naszych klientów nie wyobraża sobie już korzystania z innych zabezpieczeń w transportach kolejowych i morskich. Sprzedajemy je odbiorcom w różnych branżach, a z rozmów wiemy, jak przyspieszyło to i usprawniło przygotowywanie ładunków. 
Nasze doświadczenie chętnie wykorzystujemy, tworząc oferty dla firm, które szukają zabezpieczeń towarów w czasie transportu i magazynowania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o workach sztauerskich lub materiałach, które pomogą Ci oszczędzać pieniądze i dbać o środowisko naturalne, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym.