Transport mebli i akcesoriów do wyposażenia wnętrz

Jest na pewno kilka cech produktu, znacząco utrudniających transport i magazynowanie, które dosłownie na bezdechu wymieniłby nawet laik niezajmujący się transportem. Każda branża mierzy się z innymi wyzwaniami. Są jednak problemy uniwersalne, którym producenci materiałów zabezpieczających sprzęty i ładunki wciąż próbują sprostać. Dziś piszemy o specyfice transportu mebli. Dlaczego? Żeby obalić kilka mitów, podpowiedzieć ciekawe rozwiązania. Są na pewno uniwersalne, można je zastosować w innych branżach czy w danym rodzaju transportu. Warto też obserwować rozwój i działania konkurencji oraz zupełnie innych branż, aby jeszcze skuteczniej przenosić gotowe rozwiązania na swoje podwórko.

Duży gabaryt – jak zorganizować transport

To na pewno największe wyzwanie, które pojawia się w transporcie: duży gabaryt produktu. Nawet złożone meble zapakowane w pojedyncze paczki często są nierówne pod względem długości, trudno zapakować je na paletę. Towar niespaletyzowany trudniej jest załadować lub przeładować i rozładować. Na przykład drzwi od wysokiej szafy, boczna ścianka szafy lub regału – to nie są elementy, które możemy złożyć jak kartkę papieru.

Meble spakowane w kartony możemy transportować na paletach umieszczając między płaskimi kartonami przekładki antypoślizgowe i wszystko spinając dokładnie taśmą. Takie zabezpieczenie pomaga w transporcie, ale i w bezpiecznym rozładunku.

Towar luksusowy, rzemieślniczy, meble premium – jak transportować?

A co z meblami, które transportujemy już złożone? Designerskie krzesła, fotele, żyrandole czy lustra. To nie lada wyzwanie, aby towar dotarł do klienta cały. Albo by był zaprezentowany na targach lub w sklepie, nie nosił żadnego śladu przemieszczania z punktu A do punktu B. Klient, który płaci za ekskluzywny towar, chce towaru nieskazitelnego – to w pełni zrozumiałe.

Do transportu elementów podłużnych takie jak ramy, nóżki, panele boczne polecamy profile piankowe, które są plastyczne, tanie i niezwykle wytrzymałe. Amortyzują towar i zapobiegają uszkodzeniom. Bogata oferta profili ułatwi dopasowanie do konkretnego mebla – jego wielkości, długości i kształtu. Dodatkowo profile można przyciąć zwykłym nożykiem tapicerskim – to doskonałe rozwiązanie dla małych biznesów, które mają szeroki asortyment, a chcą jak najbardziej uniwersalnie podejść do ochrony swojego towaru. Często jeden rodzaj zabezpieczenia można wykorzystać do ochrony wielu różnych produktów z oferty.

Elementy szklane, delikatne można zabezpieczyć niezwykle innowacyjnymi produktami Sealed Air. Zabezpieczanie delikatnych przedmiotów woreczkami Instapack przypomina czystą magię. To, jak skutecznie chroni towar, zaskoczyło już niejednego naszego klienta.

Jak magazynować meble

Wyzwania dla fabryk, sklepów, magazynów. Uszkodzenie mebli w transporcie i w procesie magazynowania jest bardzo kosztowne. Dorobienie zniszczonego elementu często jest trudne a czasami nawet niemożliwe. Na pewno niebezpieczne dla transportu i magazynowania mebli mogą być palety z wystającymi gwoździami, które mogą zarysować element i znacząco uszkodzić powierzchnię. Takie zniszczenia mogą być bardzo widoczne, nie do przyjęcia nawet dla firm, które sprzedają meble powystawowe pochodzące z outletu. Dlatego warto w przypadku takich towarów przetestować i używać palety INKA, które nie zawierają gwoździ.