Transport i magazynowanie ładunków a handel sezonowy

Przedsiębiorcy działający w branżach sezonowych muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, a jednym z nich jest planowanie logistyki. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, co może być pomocne przy takim rodzaju handlu. Jak magazyn i jego organizacja może wspomóc sezonowy przepływ towarów.

Miejsce magazynowe

W przypadku zintensyfikowanych działań i szybkiego przepływu towaru ilość pracy do wykonania w krótszym czasie bywa ogromna. Nie jesteśmy w stanie rozciągnąć ani doby, ani powierzchni naszego magazynu. Możemy wynająć kolejne pomieszczenia, jednak jest to oczywiście dodatkowy koszt. Czasami magazyn zlokalizowany jest w parku maszynowym lub przemysłowym albo są wokół nas posesje innych firm i nie ma wolnych lokali, aby blisko gromadzić towar. Gospodarka paletowa jest wtedy nie lada wyzwaniem. Jakim ułatwieniem i oszczędnością miejsca byłoby układanie palet jak wytłoczki od jajek. Takie rozwiązanie dają palety INKA. Na słupek paletowy zajmujący jedno miejsce paletowe ułożysz o 66% więcej palet.

Niezawodny sprzęt

Optymalizacja czasu załadunku to również korzystanie z niezawodnego sprzętu. W przypadku ładunków paletowych i gabarytowych niespaletyzowanych polecamy wiązarki TITAN®. Są naprawdę niezawodne, a w przypadku konieczności prac serwisowych naprawa odbywa się w Polsce, co niebywale skraca czas serwisu. Jedna z popularniejszych – wiązarka TITAN TA 250 jest lekka, waży niecałe 4 kg, prędkość naciągu to 267 mm/sek., może być obsługiwana jedną ręką. Żywotność baterii do 2000 ładowań. Wiązarki TITAN są wykorzystywane w wielu branżach, doskonale sprawdzą się przy pakowaniu palet, ale też przy ładunkach elementów stalowych lub drewna. Ile czasu może zyskać Twój zespół, jeśli nie będą się pojawiać awarie sprzętu, który służy do codziennych czynności przy każdym ładunku. Bez względu na to, czy działasz sezonowo, czy Twój magazyn pracuje na kilka zmian w różnych okresach roku, jest to po prostu świetna inwestycja.

Sprawdzone metody zabezpieczania ładunków

Przede wszystkim dobra rutyna – sprawdzone i łatwe w aplikacji zabezpieczenia ładunków pomagają się zorganizować. Zoptymalizowane działanie, które ułatwi proces to spora część sukcesu. Nasza rada: podziel ładowanie towaru na etapy, zabezpieczaj ładunek na wielu płaszczyznach. Od spodu możesz użyć przekładek antypoślizgowych STABLER, będą też dobrym zabezpieczeniem między warstwami, przez co ładunek będzie stabilny już na etapie ułożenia go na palecie. Potem przytwierdź ładunek taśmami. Zabezpiecz ładunek kątownikami – to jedna z najbardziej popularnych metod ochrony krawędzi – tania, skuteczna i ekologiczna.

Sprawdzaj wykorzystanie zabezpieczeń

Po zakończonym sezonie sprawdź, jakie jest wykorzystanie poszczególnych zabezpieczeń i sprzętu i zaplanuj zakupy. Zamów wcześniej towar, prześlij prognozę, przygotuj magazyn na kolejny sezon. Jeśli potrzebujesz nowych rozwiązań, które będą wspierać Twój magazyn w załadunkach towarów, koniecznie sprawdź ofertę Logispak. Jeśli chcesz magazynować mądrzej, napisz lub zadzwoń do nas. Mamy wieloletnie doświadczenie i klientów z wielu branż – możesz czerpać z naszego doświadczenia.