Papier antypoślizgowy a bezpieczeństwo magazynowe

Papier antypoślizgowy a bezpieczeństwo magazynowePrzekładki antypoślizgowe wykonane z papieru antypoślizgowego, to innowacyjny produkt, który powstał z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa nie tylko transportowanym ładunkom, lecz przede wszystkim osobom, które nimi operują.

Kąt przechyłu do 40 stopni

Papier antypoślizgowy umieszczony bezpośrednio na palecie oraz między wszystkimi warstwami towaru pozwala bezpiecznie przechylić paletę z ładunkiem pod kątem przekraczającym nawet 40 stopni bez dodatkowych zabezpieczeń, w tym także bez folii. W takich warunkach towar umieszczony na palecie zabezpieczony jest przed zsunięciem, a tym samym zranieniem osoby przemieszczającej ładunek.

Bezpieczeństwo pracowników

Stosowanie papieru antypoślizgowego zwiększa bezpieczeństwo pracowników magazynowych szczególnie w magazynach wysokiego składowania, gdzie zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa jest tak istotne. Przekładki te nie tylko utrzymują ładunek na palecie, ale zapobiegają również przemieszczaniu się kartonów względem siebie, co eliminuje problemy związane z wydobywaniem palet z regałów spowodowane zmianą położenia kartonów.

Zastosowanie na etapie produkcji

Zastosowanie papieru antypoślizgowego w postaci przekładek antypoślizgowych następuje najczęściej już na poziomie produkcji, dlatego też zapewnienie bezpieczeństwa osobom operującym ładunkami w transporcie oraz podczas magazynowania wymaga zgodnej współpracy zarówno technologów opakowań, menedżerów produkcji, jak i szefów magazynów, od których najczęściej wychodzi impuls do ich zastosowania.

Ręczna i automatyczna aplikacja

Aplikacja papieru antypoślizgowego może odbywać się ręcznie, wówczas najczęściej stosuje się przekładki w arkuszach o niskich gramaturach, jak i automatycznie z zastosowaniem robota vacum, który przy pomocy ssawek pobiera papier antypoślizgowy w arkuszu lub zastosowaniem automatycznego podajnika.

Elastycznie dopasowany

Papier antypoślizgowy znajduje także swoje zastosowanie w magazynach podczas konfekcjonowania niejednorodnych palet z różnymi produktami, dlatego coraz częściej stosowany jest nie tylko przez firmy produkcyjne, lecz także przez centra logistyczne oraz firmy świadczące usługi co-packingu. Zastosowanie papieru antypoślizgowego bez wątpienia zwiększa poziom bezpieczeństwa ładunków oraz osób przemieszczających, magazynujących oraz transportujących palety.