Porównanie palet INKA i palet euro

Wspólny mianownik dla palet z drewna prasowanego INKA i palet euro to na pewno wymiar i podstawowe zastosowanie, ale…

Palety INKA – waga palet

Palety INKA służą do transportowania towaru, jednak z uwagi na wagę często wykorzystywane są do transportu lotniczego. Waga palety INKA w formacie 120x80 cm jest o połowę mniejsza niż waga standardowej drewnianej palety. Wbrew obawom wielu osób, nie tracimy w ten sposób możliwości przewiezienia ciężkiego ładunku, ponieważ palety INKA mają nośność do ponad 1000 kg.

Palety INKA – wymiary

Na pewno wiele osób z branży transportowej szuka dobrych rozwiązań do wypełnienia przestrzeni ładunkowej kontenera morskiego. Klasyczne palety euro nie są opłacalnym rozwiązaniem, idealne są palety INKA, ponieważ ich wymiar jest dostosowany do kontenera morskiego i dokładnie wypełnia przestrzeń. INKA pokrywa 100% podłogi kontenera, przez co możemy dokładnie ułożyć towar wypełniając każdy kubik.

Budowa i ogólne cechy palet

Te dwa typy palet różnią się również budową. Podstawową i chyba najważniejszą sprawą jest brak gwoździ. To ogromna zaleta i daje nam pewność, że gwoździe nie zniszczą transportowanego towaru. Palety INKA mają pełny blat, nie ma w nich żadnych otworów, dlatego nie ma konieczności kładzenia kartonowej przekładki, jeśli transportujemy drobniejsze elementy albo układamy mniejsze kartony. 

Palety INKA są wytłaczane z wiór pod ciśnieniem, materiał jest nasączony żywicą, dzięki temu palety nie wymagają fumigacji. Certyfikat producenta możesz pobrać ze strony internetowej – ułatwia to formalności celne. Palety euro wymagają fumigacji i zaświadczeń, dodatkowe formalności to może wpłynąć na wydłużenie  procedur celnych i na pewno na wzrost kosztów. 


Przechowywanie i magazynowanie palet

Jedną z kluczowych zalet palet INKA jest możliwość ich magazynowania i zaoszczędzenie miejsca. Palety zachowują się jak wytłoczki do jajek, dzięki temu możemy ułożyć o wiele więcej palet na jednym miejscu paletowym. Sprawdza się to rewelacyjnie w przypadku transportu międzymagazynowego, kiedy chcemy z punktu A do punktu B przewieźć palet oraz w przypadku trzymania zwykłego stoku opakowań transportowych.

Palety INKA – oferta Logispak

Ostatnią, ale dla niektórych spośród naszych klientów ważną cechą jest estetyka. INKA może służyć jako podstawa pod displey w przestrzeni sklepu. Palety są idealnie suche, nie pleśnieją, zatem towar jest bezpieczny. O tym i innych praktycznych aspektach opowiedzą więcej nasi eksperci. Jeśli szukasz nowych, lepszych rozwiązań – skontaktuj się z nami.