Optymalizacja transportu wewnątrz firmy

Gdy w grę wchodzi transport międzymagazynowy wewnątrz firmy szczególnie ważne pozostają dwie kwestie. Po pierwsze, należy działać sprawnie, aby nie poświęcać zbyt wiele czasu na przygotowywanie przesyłek i ich zabezpieczanie na czas transportu. Po drugie, bardzo istotne jest, aby materiały wykorzystywane do zabezpieczania ładunków można było wykorzystać ponownie.

Dlatego klientom, którzy przemieszczają swoje towary między poszczególnymi oddziałami firmy, polecamy rozwiązania lekkie, łatwe w aplikowaniu i możliwie do ponownego zastosowania, nawet w trakcie pakownia ładunku dla finalnego odbiorcy.

Przekładki antypoślizgowe STABLER

Zabezpieczenie, które można wykorzystywać wielokrotnie. Niezwykle skuteczne, uniemożliwia zsuwanie się poszczególnych warstw nawet wówczas, gdy paleta jest przechylona pod kątem 40 stopni. Przekładki antypoślizgowe STABLER można aplikować ręcznie, a po jednym użyciu, nie tracą swoich właściwości – można je stosować bezstratnie dowolną liczbę razy, chyba że arkusz ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu. Wystarczy kawałek płaskiej powierzchni, aby odłożyć je i bezpiecznie przechować do czasu następnego użycia.

Kątowniki z tektury litej

Skuteczne i szybkie zabezpieczenie krawędzi jest ważne nie tylko wówczas, gdy paleta z ładunkiem nadawana jest w dłuższą podróż. Szczególnie przy sporej ilości opakowań jednostkowych na palecie, warto całości dodać nieco więcej stabilności. Długi kątownik z tektury litej, najlepiej dopasowany do wysokości ładunku „usztywni” całość i ochroni krawędzie. Jak przymocować kątowniki bez konieczności owijania ich długimi kawałkami folii? Można zastosować spinanie różnego typu taśmami, ale akurat w przypadku transportu wewnątrz firmy polecamy szczególnie jedno konkretne rozwiązanie.

Opaski elastyczne HOLDER

Kompaktowe, proste w użyciu opaski z folii, która jest lekko rozciągliwa i pozwala na okalanie towaru na palecie. Taką opaską można chwycić kątowniki. Aplikacja, a później usuwanie opaski jest niezwykle szybkie. Dzięki temu nie trzeba stosować folii strech. Można też używać opasek elastycznych HOLDER w magazynie. Niektórzy nasi klienci robią na nich notatki dotyczące stanów lub charakterystyki towaru – zmiany można łatwo nanieść za pomocą flamastra, bez konieczności notowania na kartonowych opakowaniach. Dostęp do jednostkowych kartonów czy rolek jest o wiele łatwiejszy niż wówczas, gdy towar na palecie owinięty jest taśmą lub folią.

Consulting Logispak

W procesie doradzania klientom w kwestiach dotyczących zabezpieczania ładunków, często rozmawiamy z nimi również o optymalizacji pracy w magazynie i obniżeniu kosztów. Dlatego kolejne oferty konstruujemy tak, by poddać konkretne rozwiązania – potwierdzone i sprawdzone w innych firmach w praktyce. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań o najskuteczniejsze zabezpieczenia ładunków na czas magazynowania i transportu, również tego wewnątrz firmy.