Nowości w Logispak: Podajnik do taśm spinających

Rynek zabezpieczeń transportowych ciągle się zmienia. Dzieje się tak między innymi z uwagi na zmiany w poszczególnych branżach. Nowe wymagania, nowe trasy, nowe towary – wszystko to wymaga kolejnych pomysłowych zabezpieczeń, ale i narzędzi w magazynach, punktach przeładunku, sortowniach. Czasami również na wyposażeniu pojazdów, którymi transportowane są ładunki.

Podajnik do taśm spinających – gdzie jest potrzebny

Najszybciej jednak sytuacja zmienia się w magazynach – u producentów, dystrybutorów i w firmach handlowych. Czas przygotowywania poszczególnych ładunków jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na optymalizację pracy. Liczy się również skuteczność zabezpieczenia i oczywiście bezpieczeństwo pracowników.

W Logispak śledzimy rynek narzędzi mogących wspomagać pracę magazynu na różnych etapach przygotowywania ładunków. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, którzy na co dzień zabezpieczają i wysyłają ładunki paletowe, wprowadziliśmy do oferty podajnik do taśm spinających. To proste w budowie i obsłudze urządzenie, które może diametralnie usprawnić pracę.

Podajnik do taśm spinających – jak działa

Przede wszystkim umożliwia skrócenie czasu przygotowania przesyłki, ale ma również wpływ na ergonomię. Osoba chcąca spiąć ładunek taśmami, nie musi już przekładać taśmy ręcznie, schylać się i szukać jej pod paletą. Praktyczny podajnik sam opasa ładunek – i to dwiema taśmami jednocześnie. Osoba obsługująca sprzęt będzie musiała jedynie spiąć lub zgrzać taśmę. Takie rozwiązanie niweluje kilka niebezpieczeństw, między innymi narażenie na skaleczenia o drzazgi lub gwoździe, które obecne są w drewnianych paletach.

Podajnik do taśm spinających – dowiedz się więcej

Co warto wiedzieć o oferowanym przez nas podajniku do taśm spinających? Jest stabilny, składany, ma dużą tacę. Listę jego zalet wymieniamy na krótkiej liście poniżej. Warto dodać również, że jest prosty w obsłudze i bardzo skraca czas przygotowania ładunku paletowego do transportu. Z takiego sprzętu korzystają firmy różnej wielkości – decydujące jest przede wszystkim konkretne zapotrzebowanie. Jeśli w magazynie Twojej firmy używa się taśm, przygotowuje ładunki różnych wielkości i wysokości, z pewnością warto pochylić się nad tą ofertą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania podajnika do taśm spinających, skontaktuj się z naszym biurem handlowym i zapytaj o to i inne urządzenia usprawniające proces zabezpieczania ładunków na czas transportu i magazynowania. Łączymy wiedzę, ponad 12-letnie doświadczenie w tej branży z otwartością na nowości, które oferują nasi partnerzy handlowi.

Podajnik do taśm spinających - zalety

Tymczasem przedstawiamy podstawową specyfikację podajnika do taśm spinających:

  • Podaje dwie taśmy jednocześnie.
  • Może być dopasowany do różnej wysokości palet.
  • Jest składany, dzięki czemu nie zajmuje duża miejsca nawet przy ograniczonej przestrzeni.
  • Posiada składane widły podajnika, które mocowane są na magnes.
  • Ma dużą tackę na narzędzie i akcesoria 450 x 220 x 130 mm.
  • Jest kompatybilny z taśmami nawiniętymi na tuleje o średnicy 150, 200, 280 i 400 mm.
  • Koła podajnika wyposażone są w hamulce.
  • Waży 96 kg, dzięki czemu jest stabilny.