Mity dotyczące ładunków paletowych i palet

Ponad 10-letnie doświadczenie sprawia, że w kwestiach związanych z paletami jesteśmy w stanie doradzić klientom w różnych branżach i transportujących swoje towary różnymi drogami. Chcesz magazynować i transportować taniej, rozsądniej, bardziej ekologicznie? Zapytaj o ofertę przygotowaną specjalnie dla Twojego biznesu. Skontaktuj się z naszym biurem handlowym i sprawdź produkty LOGISPAK.

Rodzaj i ciężar towarów na palecie

Ładunek paletowy jest droższy niż przesyłka niespaletyzowana
Oczywiście dużo zależy od cennika operatora, z usług którego korzystamy. Jednak w większości przypadków, kiedy ładunek przekracza graniczny parametr – dochodzą opłaty dodatkowe, które znacznie podnoszą cenę za wysyłkę. Warto przekalkulować każdy ładunek, sprawdzić, czy przy wysyłce np. dwóch takich samych produktów cena nie będzie bardziej atrakcyjna w przeliczeniu jednostkowym. Zaoszczędzone pieniądze mogą przekonać klienta do zwiększenia zamawianej ilości towaru.

Na paletę warto ładować tylko ciężkie towary
Ładunki lekkie mogą być nieporęczne, ich przeładunek bez wózka widłowego może okazać się bardzo trudny. Pamiętajmy o zasadach BHP. Kolejnym czynnikiem jest konieczność tak zwanego przeładunku „na cztery ręce”. Oznacza to, że jedna osoba w magazynie nie jest w stanie przenieść ładunku z punktu A do punktu B – tu pomocne jest ułożenie przesyłki na palecie. Ładunek często musi przebyć długą drogę, w klasycznym łańcuchu dostaw to kilka przeładunków w centrach logistycznych.

Wielkość i ciężar ładunków paletowych

Im bardziej masywna paleta, tym więcej możemy na nią załadować
Poniekąd jest to zrozumiały sposób myślenia. Analogicznie: kiedy patrzymy na postawną osobę utożsamiamy jej wygląd z siłą, ale pozory czasami mylą. Podobnie jest w przypadku zabezpieczeń transportowych. Materiał, z którego wykonane są oferowane przez nas palety INKA i arkusze transportowe slip sheets, wielu zadziwiają wytrzymałością. 

Im większa paleta, tym więcej możemy na nią zapakować
Mit związany z dwoma poprzednimi punktami. Umysł trochę podpowiada, że jeśli paleta jest duża (ma dużą powierzchnię) udźwignie więcej towaru. Możliwości niewielkich „powierzchniowo” palet INKA (F44, F46, F36, F64, F65) mogą pozytywnie zaskoczyć. Wzmocnione, z symbolem S, dadzą radę utrzymać nawet 1000 kilogramów.

Zastosowanie palet w transporcie i magazynowaniu

Palety służą tylko do transportu towarów
Na paletach możemy również przechowywać towar w magazynie. Nawet jeśli nie wysyłamy ładunków paletowych, przechowywanie zorganizowane w ten sposób jest bardzo wygodne – głównie z uwagi na możliwość transportu wewnątrz naszego magazynu.

Kolejnym wykorzystaniem jest ustawianie i mocowanie standów kartonowych na paletach.  Gotowe dispalaye są transportowane wprost z centrów logistycznych i eksponowane w sklepach na palecie. Klient branży kosmetycznej czy spożywczej ma pełną kontrolę nad prezentacją towarów.