Materiały niezbędne do przygotowania ładunku kontenerowego

Są punkty wspólne dla każdego ładunku, choć może trafniej byłoby określić je jako wytyczne dotyczące zabezpieczeń. Przygotowując się do załadunku, należy planować dokładnie z uwzględnieniem: przeładunków, warunków atmosferycznych, czasu transportu i przede wszystkim sposobu, w jaki towary mają dotrzeć do odbiorcy.

Na pierwszy rzut oka wiele ładunków paletowych wygląda bardzo podobnie. Warto więc zwrócić uwagę, czym wyróżnia się ładunek paletowy, który chcemy transportować kontenerem morskim.

Różne sposoby zabezpieczania ładunków

Już na pierwszym etapie mogą wystąpić rozbieżności. Ładunek może być umieszczony w kontenerze od razu, w magazynie i stąd kontener będzie transportowany do portu. Ale bywa i tak, że palety z towarem transportem drogowym są przewożone do portu i dopiero tam ładunek jest umieszczany razem z innymi towarami w kontenerze. Wiele zależy od objętości wysyłki i warunków umowy. W przypadku, kiedy mamy do dyspozycji dla naszego ładunku cały kontener, ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Każdy metr sześcienny to realny koszt. Zwykle zależy nam, aby wykorzystać całą możliwą przestrzeń do załadowania naszych produktów handlowych. I to jest kluczowe słowo: towarów, nie zabezpieczeń, nie wypełnień.

Arkusze transportowe Slip Sheets

W tym wypadku idealnym rozwiązaniem są arkusze transportowe slip sheets. Po pierwsze uwalniają przestrzeń palety i są jej doskonałym zamiennikiem. Mają taką samą lub bardzo zbliżoną nośność co palety z certyfikatem. Są niezwykle wytrzymałe. Jeśli towar wymaga piętrowania, to arkusz transportowy slip sheet również sprawdza się idealnie.

Palety eksportowe z drewna parsowanego INKA

Jeśli bardzo zależy nam, aby transportować ładunek na palecie, idealnym rozwiązaniem będą certyfikowane palety INKA, które nie wymagają fumigacji. Są lekkie i przede wszystkim dostosowane do wymiarów kontenera. To produkt zaprojektowany tak, by sprawdzał się w wielu sytuacjach, a jedną z nich jest właśnie transport kontenerowy.

Worki sztauerskie DOCKER

Kolejnym elementem z naszej oferty, bardzo powszechnym do zabezpieczenia ładunku w kontenerze są worki sztauerskie. Zapobiegają przemieszczaniu się ładunku. W przypadku czasochłonnego transportu morskiego należy szczególnie uwzględnić niekorzystne warunki atmosferyczne – na przykład sztormy na morzu czy oceanie.

Przestrzenie w kontenerze trzeba zatem wypełnić maksymalnie – i tu sprawdzają się worki sztauerskie: są lekkie, wypełnione są powietrzem pod ciśnieniem, odporne na wilgoć i wytrzymałe. Występują w kilku rozmiarach, więc możemy dopasować worek do miejsca, które ma wypełnić. Worek sztauerski można wsunąć w przestrzeń między paletami lub ułożyć go na górę, aby zabezpieczyć ładunek przed poluzowaniem i uderzeniem w dach kontenera.

Zabezpieczenia ładunków kontenerowych w LOGISPAK

Jeśli przygotowujesz w swojej firmie ładunki do transportu kontenerowego i chcesz zwiększyć skuteczność ich zabezpieczania, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Doradzamy, jak przygotowywać ładunki szybciej, wypełniać przestrzeń towarami, a nie kolejnymi zabezpieczeniami i oszczędzać na potencjalnych reklamacjach związanych z uszkodzeniami ładunków.