Transport, magazynowanie i przeładunki w okresie wakacyjnym

Sezon wakacyjny to bardzo wymagający czas dla branży transportowej. Proces załadunków i rozładunków często uzależniony jest od sytuacji na drogach, korków w okolicach dużych miast i turystycznych miejscowości.

Sezon letni w branży transportowej

Również warunki atmosferyczne mają bardzo duży wpływ na transport: nawałnice, ulewy, zatrzymują kierowców w trasie – czasami na wiele godzin, a zazwyczaj po prostu utrudniają załadunek i rozładunek, ponieważ w upale ludzka produktywność spada.

Dodatkowo zakazy wakacyjne to spore utrudnienie. Mocno skrócony czas możliwości jazdy często powoduje bardzo duże opóźnienie w dotarciu do magazynu na wcześniej ustaloną godzinę.

Opóźnienie to zawsze stres dla spedycji, przewoźnika i dla kierowcy oraz klientów. 


Transport w okresie wakacyjnym

Niezrealizowane w ustalonym terminie zlecenie transportowe wiąże się z karami finansowymi albo nawet utratą klienta. Rozwiązaniem w przypadku takich sytuacji jest zorganizowanie magazynu zastępczego. Jest to rozwiązanie, które wymaga nieco zaangażowania – jednak w obliczu utraty klienta lub kary finansowej na pewno jest opcją wartą rozważenia. 


Magazyn Logispak w Białogardzie

Nasz magazyn znajdujący się w Białogardzie, w województwie zachodniopomorskim świadczy usługi przeładunku i magazynowania.

Dysponujemy około 500 miejscami paletowymi, wózkiem widłowym, nasz magazyn jest również monitorowany i znajduje się na terenie inkubatora technologicznego.

Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z firmami, które sezonowo potrzebują wynająć dodatkową przestrzeń magazynową na dłuższy czas jak i z firmami, które potrzebują skorzystać z magazynowa na kilka dni, aby płynnie zrealizować transport i zobowiązania dla swoich klientów. 


Przeładunki i magazynowanie w Białogardzie

Białogard położony jest nieopodal drogi ekspresowej S6, a więc świetnie skomunikowany z trasą łączącą ten region kraju z Niemcami. Do tej lokalizacji łatwo i szybko można dostać się między innymi z dwóch portów: w Świnoujściu i w Gdyni. A teren, na którym zbudowaliśmy magazyn, również nie jest przypadkowy – to część miasta przystosowana do przemieszczania się samochodów dostawczych, umożliwiająca swobodny wjazd i przeładunek. 


Zapytaj o przeładunki i magazynowanie w Białogardzie

Jeśli szukacie Państwo partnera do współpracy – zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na pytania dotyczące magazynowania i przeładunków w naszym magazynie. Pracownicy naszego biura handlowego dostępni są pod adresem mailowym biuro@logispak.pl lub zadzwoń do naszego biura handlowego: 94 365 27 07.