Magazyn Logispak

Gdy kilka lat temu podejmowaliśmy decyzję o budowie nowego, większego magazynu chcieliśmy nie tylko zapewnić jeszcze lepszą obsługę naszym Klientom, ale również rozwinąć ofertę dotyczącą zabezpieczeń transportowych. Dziś, po dwóch latach działań w nowej przestrzeni, robimy symboliczne podsumowanie ówczesnych planów i decyzji.

Choć województwo zachodniopomorskie nie należy do najgęściej wyposażonych w infrastrukturę magazynową, bardzo nam zależało, aby nasz magazyn działał w Białogardzie. Przekonała nas do tego zarówno owocna współpraca z Inkubatorem Technologicznym w Białogardzie, jak i wizja budowania oferty w miejscu, w którym jest najbardziej potrzebna.

Białogard położony jest nieopodal drogi ekspresowej S6, a więc świetnie skomunikowany z trasą łączącą ten region kraju z Niemcami. A teren, na którym zbudowaliśmy magazyn również nie jest przypadkowy – to część miasta przystosowana do przemieszczania się samochodów dostawczych, umożliwiająca swobodny przeładunek.

Nasz magazyn to przede wszystkim nowoczesna, bezpieczna i znakomicie wyposażona hala. Przestrzeń aranżowaliśmy tak, aby przechowywać tam nie tylko oferowane przez nas towary, ale również umożliwiać magazynowanie firmom zewnętrznym, gdy tego potrzebują – krótko- lub długoterminowo. Ponadto zależało nam, aby w tym samym miejscu odbywały się nasze procesy produkcyjne i usługowe. Cięcie kontraktowe i przygotowywanie arkuszy transportowych slip sheets odbywa się bez konieczności transportowania materiałów do innych miejsc. Magazyn LOGISPAK spełnia swoją podstawową funkcję – jest miejscem dostaw i załadunków sprzedawanych przez nas zabezpieczeń transportowych, ale stał się również przykładem tego, jak na stosunkowo niewielkiej powierzchni można połączyć pokrewne dziedziny. Nasze pomysły są efektem rozmów z partnerami biznesowymi i próbą wyjścia naprzeciw tym firmom, które często dopiero zaczynają swoją działalność. Nasz własny przykład pokazuje, że rozwój to proces oparty na zaufaniu i efektywnym działaniu na co dzień, bez względu na skalę współpracy.