Kątowniki tekturowe – profile L

Jedne z najbardziej powszechnych zabezpieczeń ładunków paletowych. Stosunkowo niewielkim kosztem możemy dzięki kątownikom ochronić towar przed zniszczeniem. O czym pamiętać wybierając ten rodzaj zabezpieczenia? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do przeczytania tekstu, który powstał na bazie naszych wieloletnich doświadczeń i rozmów z naszymi klientami.

Kątowniki – skuteczna ochrona ładunku

Skupimy się na profilach L, najbardziej popularnych wśród naszych klientów. Podpowiemy, na co zwróci uwagę i o czym pamiętać, wybierając ten rodzaj zabezpieczenia. Kątowniki chronią krawędzie palety, zarówno te boczne, jak i górne. Są ochroną dla towaru. Chronią przed uderzeniem i zniszczeniem, ale też powodują, że taśma do spięcia ładunku nie wrzyma się w krawędzie ładunku.

Kątowniki są podstawowym i jednym z ostatnich elementów, które są nakładane w procesie zabezpieczania przesyłki. Przytrzymuje je wspomniana taśma do zabezpieczania ładunków. Spina ona ładunek, aby był bardziej stabilny, natomiast kątowniki chronią towar przed działaniem zewnętrznych sił.

Najważniejsze parametry kątowników z tektury litej

Warto pamiętać, że kątowniki mają kilka parametrów, które bierzemy pod uwagę przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia. Pierwszym parametrem kątowników jest długość. Najczęściej dopasowywana do wysokości palety służy do zabezpieczania rogów palety. Często klienci decydują się też zabezpieczyć również górne krawędzie. Kątowniki służą też do zabezpieczania mniejszych ładunków i są wzmocnieniem np. wewnętrznej strony pudełek kartonowych.

Maksymalna ochrona dzięki kątownikom

Następnie długość skrzydełka kątownika – ten parametr wskazuje na to, jaka powierzchnia krawędzi palety zostanie ochroniona. Maksymalnie może to być aż 10 cm. Konieczne jest wskazanie bardzo ważnego parametru, jakim jest grubość kątowników. Niedostrzegalna gołym okiem różnica ma duży wpływ na stopień ochrony. Ponieważ parametr grubości w naszej ofercie „przeskakuje o kolejne oczko”, już z każdym milimetrem warto zadać sobie pytanie, jaka grubość kątownika ochroni konkretny towar? Na pewno na przestrzeni lat przygotowaliśmy wiele ofert i jesteśmy w stanie profesjonalnie doradzić i zaproponować dobre rozwiązanie – atrakcyjne cenowo i przede wszystkim skuteczne.


Kątowniki z tektury litej w Logispak

Warto podkreślić, że kątowniki z tektury litej są bardziej wytrzymałe od profili z tektury falistej. Wiele transportów i testów udowodniło ich wytrzymałość. Służymy fachową radą i skrojoną na miarę konkretnych potrzeb ofertą. Kątowniki to jeden z najczęściej wybieranych przez naszych klientów sposobów zabezpieczenia ładunków paletowych.