Zabezpieczenia transportowe a ślad węglowy

Od ponad dziesięciu lat dbamy o to, by nasi odbiorcy otrzymywali najlepsze zabezpieczenia transportowe. Co to oznacza? Bez względu na branżę, w której działa klient, z pewnością materiały zabezpieczające towar na czas transportu i magazynowania muszą być skuteczne. Ale spora część musi również spełniać bardziej wyśrubowane wymagania, związane ze specyfiką samego towaru lub nawet z przepisami i normami.

Transport – maksymalne korzyści

Już na początku naszej działalności chcieliśmy działać tak, aby oferować naszym partnerom zabezpieczenia, które nie będą pogłębiać ekologicznej zapaści. Może się wydawać, że to jedynie wybór między plastikiem i papierem, ale warto zastanowić się nad tym chwilę dłużej. Nasi klienci transportują swoje towary wszelkimi możliwymi sposobami. Każdy z tych sposobów powoduje tak zwany ślad węglowy. Co zrobić, by go minimalizować? Wykorzystywać każdy ładunek maksymalnie.

Ekologia i ekonomia w transporcie

Dlatego oferujemy lżejsze od klasycznych drewnianych palet palety z drewna prasowanego, papierowe przekładki pokryte warstwą antypoślizgową wykonaną z mieszanki naturalnych gum i slip sheets – papierowe arkusze transportowe. Dzięki paletom INKA i arkuszom slip sheets minimalizuje się wagę i przestrzeń zabieraną na zabezpieczenia i można dzięki temu jednorazowo zapakować więcej towaru handlowego. To oszczędność dla kieszeni klienta, szczególnie w bardzo kosztownym transporcie lotniczym oraz niezwykle czasochłonnym transporcie morskim. I ogromna ulga dla planety, bo oferowane przez nas zabezpieczenia można wykorzystywać wielokrotnie, a następnie poddać recyklingowi.

Rosnące koszty transportu

Powtarzamy to wielokrotnie, ale uważamy również, że warto podkreślać za każdym razem: można oszczędzać pieniądze firmy, dbając o środowisko. Te działania nie wykluczają się, a wręcz przeciwnie – znamy sposoby, dzięki którym jedno wynika z drugiego. Opłaty związane z opakowaniami wprowadzanymi na rynek są relatywnie wysokie i z pewnością będą rosnąć.

Jak zmniejszyć ilość reklamacji

Wymienione powyżej zabezpieczenia wspierają również transport krajowy. Wióry drewniane spojone żywicą oraz tektura są wolne od szkodników, grzybów, drzazg i gwoździ. To ważne w branżach spożywczej czy farmaceutycznej, ale pożądane również w każdej innej – towar nie zniszczy się w czasie transportu, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko reklamacji. Mniej reklamacji to mniej wydatków i… mniejszy ślad węglowy.

Zabezpieczenia ładunków – oferta Logispak

Palety INKA oraz tekturowe arkusze transportowe slip sheets to jedynie część naszej oferty zabezpieczeń ładunków. Oferujemy produkty i usługi, dzięki którym małe i ogromne firmy mogą działać skuteczniej. Sprzedajemy i fachowo doradzamy w zakresie zabezpieczania ładunków na czas transportu i magazynowania. Nasi eksperci gotowi są odpowiedzieć na pytania związane z tymi tematami. Zapraszamy do kontaktu.