Ekologiczna przyszłość transportu

Jeszcze w 2019 roku Parlament Europejski przyjął tzw. dyrektywę plastikową w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Na pierwszy ogień poszły jednorazowe sztućce, słomki, kubki i styropianowe pojemniki, w których wydawane są posiłki na wynos. Od 2021 roku nie można wprowadzać takich produktów na rynek, a najpóźniej do początku lipca trzeba wykorzystać zapasy magazynowe.

Troska o środowisko na co dzień

Nowe przepisy mają oczywiście związek ze stopniem zanieczyszczenia środowiska, szczególnie wody – przeważająca ilość śmieci wyrzucanych przez morze to właśnie przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych. Poza tym jednorazowy plastik czasami nie nadaje się do recyklingu i musi trafić do spalarni, a to bezpośrednio wpływa na zwiększenie emisji CO2.

Ekologiczny trend w branży gastronomicznej i opakowaniowej ma się dobrze. Aktualnie nawet mali producenci i niewielkie firmy handlowe dbają o to, aby ich działania nie przynosiły szkody naturze. To poniekąd również efekt coraz większej świadomości konsumentów. Troska o środowisko może być zatem nie tylko mądrym i społecznie wyborem, ale również elementem marketingu.

Ekologiczne zabezpieczenia transportowe

Zabezpieczenia transportowe – zarówno te wykorzystywane w niewielkich przesyłkach kurierskich, jak i „przemysłowe”, stosowane w transporcie morskim czy lotniczym – z pewnością też zostaną poddane restrykcjom w związku ze wspomnianą dyrektywą. Śledzimy trendy światowe w tej dziedzinie i widzimy, jak producenci wprowadzają do swojej oferty rozwiązania alternatywne dla dotychczas wykorzystywanych zabezpieczeń. Logispak od początku istnienia stawia przede wszystkim na produkty ekologiczne, recyklingowalne i biodegradowalne.

Ekologiczne produkty Logispak

Papier, choć nie tak trwały jak tworzywa sztuczne, z powodzeniem może być wykorzystywany kilku- lub wielokrotnie. Jest to zatem oszczędność w sensie ścisłym – zużycia zabezpieczeń i związanych z tym kosztów, ale również ogromna ulga dla środowiska naturalnego, gdy produkt nie jest już użyteczny – przekładki STABLER, arkusze transportowe slip sheets czy kątowniki z tektury litej podlegają recyklingowi w 100%.

Dowiedz się więcej

Chętnie opowiemy o naszych produktach w kontekście ekologii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak skuteczne, trwałe i ekologiczne są oferowane przez nas zabezpieczenia transportowe, skontaktuj się z naszymi ekspertami w biurze handlowym: biuro@logispak.pl / tel. 94 365 27 07.