Ekologia a wizerunek firmy

Wszystkie działania na rzecz środowiska naturalnego są wartością samą w sobie. Coraz większa świadomość społeczna w tym zakresie cieszy i trzeba przyznać, że edukacja przynosi niezłe efekty. Czy pojedynczy człowiek ma szansę powstrzymać klimatyczną katastrofę? Od dawna wiadomo, ze kluczowe w tej kwestii są działania największych firm, ale również państw: rządów i decydentów, którzy mają moc wprowadzania prawa ograniczającego tragiczne w skutkach działania.

Dbałość o środowisko na co dzień

Nie zmienia to jednak faktu, że o środowisko naturalne i dobrostan planety, a co za tym idzie, również i każdego z nas, może dbać absolutnie każdy. Dlatego w naszych działaniach handlowych propagujemy uważność na każdym kroku. Każdy ładunek może być zabezpieczony skutecznie, ale i z poszanowaniem natury. Dobierając kolejne produkty do naszej oferty, szczególnie uważnie przyglądamy się właśnie temu aspektowi. Najchętniej wprowadzamy do naszego katalogu produktowego te zabezpieczenia, które po pierwsze wykonane są z ekologicznych materiałów, a po drugie – takie, których można używać wielokrotnie.

Ekologia w firmie

Dlaczego obie te kwestie są istotne? Przede wszystkim nie produkujemy w ten sposób śmieci. Materiały, które można wykorzystać kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt razy to prawdziwa ulga dla planety. Nie tracą swoich właściwości, dlatego z powodzeniem można ich używać wielokrotnie. Jeśli argument ekologiczny to zbyt mało, większość z pewnością da się przekonać, ze w parze idzie również kwestia finansowa. Możliwość ponownego wykorzystania zakupionego raz zabezpieczenia to klasyczne cięcie kosztów. Poza tym zmniejsza się też opłaty za utylizację lub recykling śmieci.

Ekologicznie i ekonomicznie

Czy jest jeszcze jakaś korzyść z takiego podejścia do kwestii zabezpieczeń transportowych? Owszem, to wizerunek firmy. W czasie, gdy na rynku konkurencja jest duża, a ceny nie różnią się znacznie, jednym z elementów marketingu może stać się ekologiczne podejście do kwestii pakowania, zabezpieczania i wysyłki ładunków. To świetny punkt wyjścia nie tylko w kontaktach z firmami z zagranicy, ale również z krajowymi odbiorcami. Wspomniana na wstępie wzrastająca świadomość społeczna sprawia, że coraz większa liczba odbiorców i potencjalnych klientów zwraca uwagę na ten aspekt współpracy. W ten sposób łańcuch korzyści wydłuża się: oferując ekologiczne materiały zabezpieczające ładunki na czas transportu i magazynowania, sprzedajemy również wizerunek formy, która dba o środowisko naturalne.

Ekologiczne zabezpieczenia transportowe

W ofercie Logispak na pierwszy plan wysuwają się w tej kwestii nasze flagowe produkty: przekładki antypoślizgowe STABLER, arkusze transportowe Slip Sheets, palety eksportowe INKA oraz poduszki powietrzne, czyli worki sztauerskie DOCKER. Wykonane z ekologicznych surowców i/lub umożliwiające wielokrotne wykorzystanie są doskonałym zabezpieczeniem, ale również elementem szeroko zakrojonych działań pro-eko.

Chcesz wiedzieć więcej i poznać naszą ofertę dla firmy z Twojej branży? Skontaktuj się z naszymi ekspertami i sprawdź, jak łatwo, skutecznie i w zgodzie ze środowiskiem naturalnym możesz zabezpieczać swoje ładunki.