Arkusze transportowe Slip Sheets

Morski transport kontenerowy to logistycznie bardzo złożone przedsięwzięcie. Wymaga doskonałego planowania, również z uwagi na czas – nie da się szybko „dosłać” brakujących elementów. Rozmieszczenie towaru w kontenerze musi być zatem przemyślane, a z uwagi na koszty – miejsce należy maksymalnie wykorzystać. To wszystko sprawia, że firmy korzystające z transportu kontenerowego szukają rozwiązań, dzięki którym będą mogły zoptymalizować ładunki i obniżyć koszty związane z obsługą wysyłki.

Długa lista zalet Slip Sheets


Slip Sheets to tekturowe arkusze wykorzystywane w transporcie kontenerowym. W dużym uproszczeniu są zamiennikiem palet. Dzięki temu nośnikowi zyskujemy przestrzeń w kontenerze. Ale zalety slip sheetów możemy dostrzec już na etapie magazynowania. Kilkaset arkuszy transportowych zajmuje miejsce kilku palet euro ułożonych jedna na drugą. Slip Sheets można zamówić w różnych formatach, dostosowanych do kontenera, wymiarów ładunków.

Dzięki wykorzystaniu slip sheetów eliminujemy wolną przestrzeń w kontenerze transportowym. Arkusze ważą mniej i zajmują mniej miejsca, więc „brakujące” kilogramy możemy uzupełnić towarem handlowym. Kwota każdego kubika pomnożona przez liczbę załadowanych kontenerów może się okazać realnym zyskiem w porównaniu do ładunków paletowych.

Norma ISPN-15 i inne przepisy


Warto również pamiętać o kosztach ukrytych, związanych z przepisami prawa. Firmy, które wykorzystują palety, muszą liczyć się z przestrzeganiem norm filosanitarnych, najczęściej spotykanym w tym kontekście wymogiem jest zgodność z normą ISPN-15. Drewniane palety euro wymagają zabiegów takich jak np. fumigacja. Ale nawet tak przygotowana paleta to wciąż ciężki, niepozbawiony drzazg i gwoździ element ładunku – a to kolejne potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa: ludzi i przesyłanych towarów.


Ekologiczne aspekty wykorzystywania Slip Sheets


Slip sheets nie wymagają żadnych zabiegów ani certyfikatów. Wykonane są tylko i wyłącznie z tektury, wolne od szkodników, grzybów, drzazg i gwoździ. Często wykorzystywane są również w transporcie drogowym – z powodów, o których wspomnieliśmy powyżej, ale także ze względów ekologicznych. Makulaturę można przetwarzać o wiele łatwiej niż odpad drewniany, a dzięki niewielkim rozmiarom, można je zamawiać bez konieczności realizowania transportów całopojazdowych, co przekłada się na redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Slip Sheets w ofercie Logispak

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące arkuszy transportowych – ich zalet i możliwości zastosowania. Sprzedajemy slip sheets od blisko dekady, służymy radą i doświadczeniem.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym biuro@logispak.pl i tel. 94 365 27 07.