Jak usprawnić pracę w magazynie

Wykorzystywanie dobrych narzędzi bardzo ułatwia wykonywanie codziennych, powtarzalnych zadań. Tak jak kucharz potrzebuje ostrego noża, tak magazynier też ma mniej lub bardziej rozbudowaną listę narzędzi, które ułatwią i przyspieszą pracę. Oczywiście taka lista zmienia się w zależności od rodzaju ładunków, systemu pracy, tego, czy zadania są w większości zautomatyzowane czy wykonywane siłą ludzkich rąk. Przygotowaliśmy listę podstawowego wyposażenia, które przyda się wszędzie tam, gdzie liczy się czas i jakość pakowania.

Wiązarki TITAN

Wiązarka to inwestycja, która zwróci się w zaoszczędzonym czasie i dobrze zabezpieczonych ładunkach paletowych. Wiązarki TITAN z naszej oferty to sprzęt, który sprawdza się w małych i dużych magazynach. Za pomocą dobrze dobranej taśmy, której moc jest podbita mocnym i solidnym zgrzewem, zyskujemy pewność, że ładunek jest dobrze zabezpieczony na czas transportu. Wiązarki są wykorzystywane w wielu branżach: meblarskiej, spożywczej, przemysłu drzewnego, do spinania elementów stalowych. Szybkość spięcia poszczególnych ładunków zadziwia wiele osób. Regularnie spotykamy się z takimi reakcjami w trakcie prezentacji w magazynie klienta lub na targach.

Listwa paletowa

To proste, ale jednocześnie nieco tajemnicze narzędzie. Tym, którzy wcześniej nie spotkali się z listwą paletową, przedstawiamy prostą analogię, prosząc, aby wyobrazili sobie, że muszą pod łóżkiem przeciągnąć wstążkę lub kłębek nici – tak, aby na górze związać dwa końce sznurka. Z pewnością istnieje kilka sposobów, żeby wykonać to zadanie. Gdy w magazynie trzeba przełożyć taśmę pod paletą, listwa paletowa jest po prostu niezastąpiona. Tania, pomysłowa, stosunkowo mało znana, na stałe zagościła w asortymencie naszego sklepu internetowego.

Opaski elastyczne HOLDER

Folia nie należy do czołówki ekologicznych rozwiązań w pakowaniu. Ale gdy nie da się jej wyeliminować, warto pomyśleć o ograniczeniu. Czy to możliwe? Z opaskami foliowymi – owszem. Używanie opasek foliowych pozwala zmniejszyć zużycie folii strech. Z wykorzystaniem opasek HOLDER czas przygotowania i zabezpieczenia palety na czas transportu znacznie się skraca. Opaski foliowe to również, w miarę potrzeby, łatwy dostęp do towaru, a więc znakomite rozwiązanie w transporcie wewnątrzzakładowym. 

Optymalizacja pracy w magazynie


Jeśli istnieją uniwersalne rady dotyczące usprawnienia pracy w magazynie, to nasze doświadczenie podpowiada nam właśnie trzy powyższe punkty: automatyzacja tam, gdzie to możliwe, wykorzystanie najprostszych narzędzi tam, gdzie liczy się czas i stawianie na ekologię, szczególnie w sytuacjach, gdy idzie to w parze z oszczędnością czasu i pieniędzy.

Profesjonalne doradztwo LOGISPAK


Nasza oferta to nie tylko produkty. W oparciu o ponad 10-letnie doświadczenie, profesjonalnie doradzamy w kwestiach rozwiązań magazynowych i zabezpieczeń transportowych. Nasi klienci to przedstawiciele różnych branż z najróżniejszymi, czasami bardzo wyśrubowanymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, jeśli szukasz nowych rozwiązań dla swojej firmy.