Innowacje przyjazne środowisku

Polityka środowiskowa - naszą misją jest dostarczanie ekologicznych materiałów zabezpieczających ładunki zarówno podczas transportu jak i magazynowania. Wszystkie nasze pomocnicze materiały opakowaniowe są przyjazne środowisku, a wszelkie innowacyjne rozwiązania tworzone są z myślą o redukcji materiałów szkodliwych, optymalizacji kosztów transportu oraz redukcji emisji CO2.

Zielona oferta

Oferowane przez nas materiały transportowe oraz zabezpieczenia ładunków wykonane są z materiałów w 100% podlegających recyklingowi, z materiałów przetworzonych bądź też biodegradowalnych. Produkty zabezpieczające z papieru oraz tektury litej nie zawierają toksycznych klejów, czy niebezpiecznych dla zdrowia i życia metali ciężkich i zgodne są z Dyrektywą 67/548/EWG.

Palety które użyźnią Twój ogródek

Palety INKA wykonane z prasowanego drewna pochodzącego z recyklingu nie tylko mogą być używane wielokrotnie w obrocie wewnętrznym, lecz także po ich zużyciu mogą powstać z nich kolejne palety INKA, albo…. albo użyźnią Twój ogródek. Rozdrobnione palety INKA mogą bowiem posłużyć jako nawóz wzbogacający glebę, co potwierdzone zostało badaniami naukowców z Wydziału Ogrodniczo-Rolniczego Uniwersytetu Humboldta w Berlinie.